48939-2018 - ResultatSverige-Norrköping: Programvara och informationssystem
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Förmånsportal
Referensnummer: 2017/1781/2.3
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48000000 Programvara och informationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
SMHI upphandlar en tjänst där SMHIs anställda kan få en fullständig överblick över de förmåner som följer med anställningen såsom lön, förmåner vid olika typer av ledigheter, pensionsavsättningar, inlämning av friskvårdskvitton m.m. Det skall även vara möjligt för användaren att genom verktyget simulera effekten av olika scenarier, t.ex. uttag av föräldraledighet. Användaren skall även, via verktyget, kunna köpa andra tjänster som erbjuds av de leverantörer som finns i portalen.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet, 79900000 Diverse företags- och övriga tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen