II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Denna upphandling omfattar ramavtal för internationella analys-och rekryteringstjänster med ett uppskattat totalt värde om 20 miljoner kronor. Uppskattat värde innebär inte någon form av garanti. Anbud kan lämnas per anbudsområde och på hela upphandlingen. Upphandlingen syftar till att möjliggöra för SI att få stöd i att genomföra rapporter och analyser samt hela eller delar av rekryteringsprocesser där de sökande befinner sig i många olika delar av världen. Upphandlingen är uppdelad i tre olika anbudsområden, av vilken framgår vad som krävs för respektive del. Anbudsgivaren kan lämna anbud på ett, flera eller samtliga anbudsområden. Ramavtalet kommer tilldelas till fem (5) leverantörer för anbudsområde 1 och tre (3) leverantörer för anbudsområde 2 respektive anbudsområde 3, förutsatt att tillräckligt många kvalificerade anbud inkommer.