Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fordonsavyttring
Referensnummer: Tn 1530/2020
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79342400 Auktionstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling gällande avyttring av Örebro kommuns fordon.
Inledning
Intresserade anbudsgivare (nedan kallad Leverantör) inbjuds att lämna anbud gällande Örebro kommuns, org nr: 212000-1967 (nedan kallad upphandlande myndighet "UM") behov av försäljning av fordon. Upphandlingen baseras på de villkor och förutsättningar, som anges i upphandlingsdokumenten. Mer information om UM återfinns på https://www.orebro.se/
Vi ser fram emot ert anbud!
Bakgrund och syfte
Denna upphandling avser avtal för försäljning av registreringspliktiga fordon med en maximal tjänstevikt av 3,5 ton.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34100000 Motorfordon, 34110000 Personbilar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen