See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Mattransporter
Beskrivning: Upphandlingen omfattar Ramavtal med en (1) leverantör för att utföra olika typer av transporter av färdiglagad mat och torrvaror/frysvaror från kommunens centralkök till kommunens verksamheter. Vi uppskattar att uppdraget kräver 3fordon och premierar att trafiken ska utföras med miljövänliga fordon och förnybara drivmedel.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 55521200 Måltidsleveranser
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:98035:Lot:1