Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Inhyrning av modulbyggnad - Stensbergsskolan och Donationsgatans förskola.
Referensnummer: Avt 2017-0059
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 44211100 Mobila byggnader och modulbyggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen gäller inhyrning av tillfälliga modulbyggnader för två extra förskoleavdelningar på Stensbergsskolan samt en extra förskoleavdelning på Donationsgatans förskola i Ljungby.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 70220000 Uthyrning eller leasing av egendom annan än bostäder
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen