489490-2024 - Resultat
Sverige – Finans- och försäkringstjänster – Personalbil
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Personalbil
Beskrivning: Swedavia ska upphandla en ny anställningsförmån gällande operationell leasing av personalbil.Förmånden ska gälla för alla 2600 tillsvidareanställda. All administration gällande leasingen ska hanteras av leverantören via Benify som Swedavias leverantör av förmånportal. "För de fall att anbudsansökande företag vill använda sig av European Single Procurement Document (ESPD) kommer Swedavia möjliggöra för detta genom att på begäran skicka ut dokumentet till det anbudssökande företaget. Dokumentet kan sedan fyllas i och bifogas anbudsansökningen. Användandet av ESPD är frivilligt."
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 66000000 Finans- och försäkringstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:94971:Lot:1