Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Diskdesinfektorer och torkskåp för flexibla endoskop.
Referensnummer: UPPH2017-0246
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33191000 Utrustning för sterilisering, desinfektion och hygien
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal gällande diskdesinfektorer och torkskåp för flexibla endoskop. Upphandlingen omfattar inte diskdesinfektorer som är s.k. genomräckningsmaskiner.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33168000 Apparatur för endoskopi och endokirurgi, 33190000 Diverse medicinktekniska produkter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen