489564-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Sundsvall: Avfallshantering
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Transport och behandling av matavfall
Referensnummer: REKO-2020-00028
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90510000 Avfallshantering
II.1.4.
Kort beskrivning
Reko Sundsvall ABs (REKO) behov gällande transport och behandling av matavfall.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 28 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90510000 Avfallshantering, 90512000 Avfallstransport, 90513000 Hantering av ofarligt avfall, 90513100 Disponering av hushållssopor, 90513300 Avfallsförbränning, 90514000 Återvinning av avfall
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen