2. Förfarande
Förfarande
Titel: Utredning och projektering inom bygg och el
Beskrivning: Upphandlingen syftar till att skapa ett ramavtal avseende tekniska konsulttjänster för utredning och projektering av uppdrag inom bygg- respektive elområdet.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71242000 Projektering och formgivning, kostnadsuppskattning
Ytterligare klassificering (cpv): 71321300 Konsulttjänster inom VA
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001