2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal Service och support för Scada anläggning
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal för underhåll, utveckling och förvaltning av styr-/SCADA-system baserat på flera a arkitekturer från ABB där överordnat system är ABB 800xA. Anläggningen består dock av flera delar och omfattar SCADA, PLC och historikdata.
Intern identifierare: N560U26-460
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72250000 System- och stödtjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 72253200 Stödtjänster för system
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Ramavtal Service och support för Scada anläggning