489658-2022 - PlaneringSverige-Örebro: Dynor till rullstolar
Förhandsmeddelande
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI Dynor
Referensnummer: 22/53
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33193221 Dynor till rullstolar
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Örebro län bjuder här med in till marknadsdagar angående upphandling av dynor mellan 20-22 sep 2022.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Vi är intresserade av följande;
• Endast visning av nyheter som kommit sedan senaste upphandlingen och ej är ingår i nuvarande avtal. (Viktigt att dynor som visas är i bra skick och i aktuellt utförande)
• Fysiskt möte i Örebro för leverantörer som skall visa dynor.
• Teams-möte på distans för övriga leverantörer som anmält intresse.
Vänligen inkom med svar om deltagande senast den 10 sep 2022.
Svar på bifogad underlag senast den 14 sep 2022.
Regionen inkommer med svar om tid och plats senast den 15 sep 2022.
Svar skickas till sabina.rydberg@regionorebrolan.se
Har ni mottagit inbjudan till marknadsdagar via e-post, vänligen bortse från denna RFI.