Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Julgransinsamling i Stockholms stad
Referensnummer: Dnr: 20AV181
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90510000 Avfallshantering
II.1.4.
Kort beskrivning
Under december till februari månad erbjuder Stockholm Vatten och Avfall insamling av julgranar på ett antal fastställda insamlingsställen i innerstaden samt vissa ytterområden. Beställaren erbjuder också mobil insamling vissa helger i några av de områden som inte erbjuds fasta insamlingsplatser.
Denna upphandling syftar till att kontraktera en eller flera entreprenörer som utför insamlingen av julgranarna.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: Delområde Norr
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90500000 Avfallstjänster, 90511300 Insamling av avfall, 90513000 Hantering av ofarligt avfall
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Schemalagda insamlingsplatser och Fasta insamlingsplatser - obemannade
Del nr: Delområde Syd
Schemalagda insamlingsplatser