489674-2017 - ResultatSverige-Huddinge: Avfallstunnor
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal kärlskåp för källsortering.
Referensnummer: 2017/145
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44616200 Avfallstunnor
II.1.4.
Kort beskrivning
SRV Återvinning AB tillser så att bostadsrättsföreningar, radhus- och fritidshusområden samt i företagsbyar genom SRV:s försorg kan sätta upp källsorteringsskåp, för att få en tydlig och estetiskt anpassad avfallsstation.
SRV har därför behov av att avropa källsorteringsskåp succesivt under avtalsperioden.
Volym/storlekar.
Kärlskåpen ska vara anpasade för följande kärlstorlekar:
140 liters kärl
240 liters kärl
370 liters kärl
660 liters kärl
Pris på kärlskåp ska lämnas för ett (1) till fyra (4) stycken kärl per skåp (modul).
Anbudsgivaren ska bifoga produktblad för samtliga offererade skåp.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34928400 Utrustning för allmän plats, 34928480 Soptunnor och papperskorgar, 44613800 Avfallscontainrar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen