489717-2021 - ResultatSverige-Norrköping: Fastighetsskötsel
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Drift och underhåll av Sjöfartsverkets byggnader i förvaltningsområde Väst.
Referensnummer: 20-04603
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
98341130 Fastighetsskötsel
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser teknisk fastighetsdrift av Sjöfartsverkets byggnader i Göteborg, Marstrand, Lysekil, Trollhättan, Säffle och Åmål.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45331210 Installation av ventilation, 45421000 Snickeriarbeten, 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader, 50710000 Reparation och underhåll av elektrisk och maskinteknisk utrustning i byggnader, 50730000 Reparation och underhåll av kylargrupper, 51900000 Installation av styr- och reglersystem, 90620000 Snöröjning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen