Huvudsaklig verksamhet Produktion, transport och distribution av gas och värme
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Murning - formsättning och gjutning för eldfast infordring
Referensnummer: 19/109
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45262522 Murning
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget avser formsättning och gjutning för eldfast infordring (hädanefter benämnda som gjutningsarbeten) och där tillhörande utrustning i Öresundskrafts, Kraftringens och Landskrona Energis (hädanefter benämnd som upphandlande enheter) avfallseldade förbränningspannor.
Gjutningsarbetena utgör en del i upphandlande enheters tekniska revision som årligen fortlöper mellan vecka 18 till och med vecka 40, men uppdrag kan även avropas löpande under årets alla veckor.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45262000 Bygg- och anläggningsarbeten som kräver specialkunskaper eller specialverktyg, med undantag för takarbeten, 45262500 Murning och tegelläggning, 45262600 Diverse entreprenader inom särskilda fackområden
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen