Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Rörarbeten
Referensnummer: UH-2018-38
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45330000 Rörmokeriarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Rörarbeten efter avrop under och utanför ordinarie arbetstid.
Observera att rörarbeten även kan omfattas av annat totalentreprenadskontrakt. Sådana kontrakt kan utgöra särskilt upphandlat projekt eller ett avrop från annat befintligt ramavtal där uppdraget i huvudsak avser annat entreprenadområde än rörarbeten.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45330000 Rörmokeriarbeten, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen