48979-2019 - ResultatSverige-Stockholm: Reparation och underhåll av anläggningar
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tekniska resurser för drift och underhåll i produktionsanläggningar och ledningsnät
Referensnummer: Dnr:18MB1011
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45259000 Reparation och underhåll av anläggningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Tekniska resurser till drift- och underhållsavdelningarna på vatten- och avloppsreningsverken samt ledningsnät, från halv- till heltid, som ska förstärka Beställaren i uppdrag/projekt som drivs av Beställaren.
Drift- och processingenjör
Drift- och processtekniker
Underhållsingenjör
Underhållsspecialist
Underhållstekniker
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45259000 Reparation och underhåll av anläggningar, 45350000 Maskintekniska installationer, 45351000 Maskintekniska installationsarbeten, 50000000 Reparation och underhåll, 71300000 Ingenjörstjänster, 71321300 Konsulttjänster inom VA, 71333000 Maskintekniska ingenjörstjänster, 71621000 Teknisk analys eller konsulttjänster, 71800000 Konsulttjänster med avseende på vattenförsörjning och avfall, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72240000 Systemanalys och programmering, 72243000 Programmeringstjänster, 72246000 Konsulttjänster för system
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen