489791-2023 - ResultatSverige-Alingsås: Städning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lokalvård 2022 version 2
Referensnummer: 2022.142 KS
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90910000 Städning
II.1.4.
Kort beskrivning
Alingsås kommun, nedan kallad köparen, genomför en upphandling avseende Projektets namn och bjuder in anbudsgivare att lämna anbud i enlighet med detta upphandlingsdokument.
Uppdraget omfattar ca 135 000 kvm städyta fördelat på 5 geografiska distrikt.
Omfattningen i detalj framgår av upphandlingsdokumentet och bifogade städbeskrivningar och lokalförteckningar.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90911000 Städning av bostäder och byggnader samt fönsterputsning, 90919000 Kontors- och skolstädning samt rengöring av kontorsutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen