489842-2023 - ResultatSverige-Falun: Elektricitet, värme, sol- och kärnenergi
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Elkraft 2024
Referensnummer: El 2024
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
09300000 Elektricitet, värme, sol- och kärnenergi
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser samordnad upphandling av förnybar elkraft till 19 upphandlande myndigheter. Total volym beräknas till ca 118 GWh.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
65300000 Eldistribution och tillhörande tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen