Typ av upphandlande myndighet Annan typ: Landstingsägt bolag
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av CAD/BIM Samordnare Helix
Referensnummer: LOC 2021-0733
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Detta avtal är avsett för konsulttjänsten som CAD/BIM Samordnare. För att åt Locum genomföra samordningsarbeten inom CAD och BIM under programskedet. Som syftar till att ta fram program och systemhandlingar och utgöra ett underlag för beslut om ett genomförande.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Efterfrågade roller inom uppdraget
För genomförande av uppdrag efterfrågas följande roller:
• CAD/BIM Samordnare
Se handling 04 AF-delen.