489863-2017 - ResultatSverige-Skillingaryd: Mappar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kontors- och skolmaterial.
Referensnummer: UH-2017-018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
22852000 Mappar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar kontorsmaterial och almanackor samt skolmaterial.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
22852000 Mappar, 39132300 Hängmappar, 22816000 Block, 30192121 Kulspetspennor, 30192123 Fiberpennor, 30192125 Markeringspennor, 30192130 Blyertspennor, 30192930 Korrigeringspennor, 37822000 Ritpennor, 30199000 Pappersvaror och övriga föremål, 22800000 Register, kontoböcker, pärmar, blanketter och övriga trycksaker av papper eller kartong, 30194300 Ritningskit och ritpapper, 30197600 Förädlat papper och kartong, 30100000 Kontorsmaskiner, kontorsutrustning och kontorsmateriel, utom datorer, skrivare och möbler
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen