48987-2020 - ResultatSverige-Stockholm: Drift av dataanläggning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
IT-drift Storstockholms brandförsvar
Referensnummer: Dnr: 235-2448/2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72514000 Drift av dataanläggning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling avseende IT-drift
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
72514300 Drift av dataanläggning för underhåll av datasystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen