489921-2023 - ResultatSverige-Halmstad: Snittblommor
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Snittblommor och buketter
Referensnummer: KS 2023/00291
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
03121200 Snittblommor
II.1.4.
Kort beskrivning
Halmstad kommun avser att upphandla ett ramavtal som omfattar kommunens behov av snittblommor och buketter till exempelvis evenemang och uppvaktning.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
03121210 Blomsteruppsättningar, 77330000 Arrangering av blomsteruppsättningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen