490029-2017 - ÄndringSverige-Norrköping: Leksaker
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Leksaker, giftfri förskola
Referensnummer: UH-2016-175
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
37520000 Leksaker
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingscenter i samarbete med Linköpings, Norrköpings, Finspångs, Söderköpings och Valdemarsviks kommuner inbjuder ert företag att lämna anbud i offentlig upphandling av nedan angivna ramavtalsområden i enlighet med de villkor som framgår av förfrågningsunderlaget.
Upphandlingen är uppdelad i tre (3) separata ramavtalsområden gällande leksaker (giftfri förskola).
De separata ramavtalsområdena är leksaker för:
1) Innelek
2) Utelek
3) Mjuklek
Ramavtal tecknas med en (1) leverantör för respektive ramavtalsområde. Samtliga villkor för avrop är fastställda i respektive ramavtal.
Anbudsgivning, bevakning av nuvarande inklusive kommande upphandlingar och avtal är en kostnadsfri tjänst för anbudsgivarna och andra företag via Upphandlingscenters upphandlingsverktyg www.e-avrop.com.
Ytterligare information om Upphandlingscenter och vår verksamhet finns på www.upphandlingscenter.se.