Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Generalentreprenad grovrening
Referensnummer: 2019-0639
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45252127 Byggnation av avloppsreningsverk
II.1.4.
Kort beskrivning
Kungsängsverket i Uppsala står inför en omfattande upprustning och modernisering för att klara stadens tillväxt och ökade krav på en effektiv och robust avloppsrening.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 270 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45252127 Byggnation av avloppsreningsverk
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen