490067-2023 - ResultatSverige-Norrköping: Konsulttjänster för säkerhet
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling avseende konsultstöd inom området flygsäkerhet
Referensnummer: Ä-2022-017378
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79417000 Konsulttjänster för säkerhet
II.1.4.
Kort beskrivning
Luftfartsverket (LFV) inbjuder Er att lämna skriftlig anbudsansökan avseende ramavtal för konsultstöd inom flygsäkerhet.
Upphandlingen avser konsultstöd inom området flygsäkerhet och dess regelverk. Syftet är att teckna ett (1) ramavtal. Avsikten med ramavtalet är bland annat att erhålla ett effektivt förfarande när LFV är i behov av konsultstöd.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34962200 Flygtrafikledning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen