490073-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Örebro: Socialvård och tillhörande tjänster
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Vård och behandling barn och unga
Referensnummer: Sov 581/2021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85300000 Socialvård och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Inledning
Intresserade anbudsgivare (nedan kallad Leverantör) inbjuds att lämna anbud till nedanstående upphandlande myndigheters (nedan kallad UM), behov av Vård och behandling för familjer, barn och unga. Upphandlingen baseras på de villkor och förutsättningar som anges i upphandlingsdokumenten. Mer information om UM finns att läsa på respektive UM:s hemsida.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85140000 Diverse hälsovård, 85311000 Social omsorg med inkvartering, 85311300 Barn- och ungdomsomsorg, 85320000 Socialvård
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Intresserade anbudsgivare (nedan kallad Leverantör) inbjuds härmed att lämna anbud till nedanstående upphandlande myndigheters (nedan kallad UM) behov av Vård och behandling för familjer, barn och unga. Upphandlingen baseras på de villkor och förutsättningar som anges i upphandlingsdokumenten. Inköpssamverkan mellan UM innebär att upphandling sker gemensamt och att upphandlingsenheten i Örebro kommun leder upphandlingens genomförande. Varje enskild kommun/bolag är dock en UM som fattar beslut och tecknar sina egna ramavtal. Mer information om UM finns att läsa på respektive hemsida.
Upphandlande myndigheter:
Organisationsnummer:
Arboga kommun
212000-2122
Askersunds kommun
212000-1983
Degerfors kommun
212000-1934
Hallsbergs kommun
212000-1926
Hällefors kommun
212000-1942
Karlskoga kommun
212000-1991
Kumla kommun
212000-1975
Kungsörs kommun
212000-2056
Köpings kommun
212000-2114
Laxå kommun
212000-1918
Lekebergs kommun
212000-2981
Lindesbergs kommun
212000-2015
Ljusnarsbergs kommun
212000-1959
Nora kommun
212000-2007
Surahammars kommun
212000-2031
Örebro kommun
212000-1967
Vi ser fram emot ert anbud!