490087-2023 - ResultatSverige-Stockholm: Reparation och underhåll av militära luftfartyg, robotar och rymdfarkoster
Meddelande om tilldelning av kontrakt på försvars- och säkerhetsområdet
Tjänster
direktiv 2009/81/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Utvecklingsbas FMS39 23-25
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 1: Underhålls- och reparationstjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Sverige
Nuts-kod SE Sverige
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Drift- och underhållsavtal för utveckling och vidmakthållande av flygmaterielsystem
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
50650000 Reparation och underhåll av militära luftfartyg, robotar och rymdfarkoster, 50650000 Reparation och underhåll av militära luftfartyg, robotar och rymdfarkoster
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.
Värde: 345 000 000,00 SEK
exkl. moms