490202-2018 - ResultatSverige-Nacka: Grus, sand, krossad sten och ballast
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tipptjänst och grusmaterial, 2018
Referensnummer: NVAAB 2018/46
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
14210000 Grus, sand, krossad sten och ballast
II.1.4.
Kort beskrivning
Beställare:
— Nacka Vatten och Avlopp AB
— Nacka kommun
Upphandlingen avser ramavtal för inköp av grusmaterial och tipptjänster i mån av behov inom Nacka kommun.
I uppdraget ingår bl.a följande åtaganden för Leverantören:
— Erbjuda leverans av jord och krossprodukter,
— Erbjuda anläggning för avhämtning av fyllnadsmaterial och tippning av schaktmassor
— Ta emot schaktmassor, inklusive miljöfarligamassor,
— Erbjuda tjänster för analys av schaktmassor
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen