49021-2022 - ResultatSverige-Tumba: Telekommunikationstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kommunikationslösning
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
64200000 Telekommunikationstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar telefoni, telefonikommunikation (fasta- och mobila telefonitjänster inklusive taltrafik, SMS, MMS, mobildatakommunikation (surf)) samt kontaktcenterplattform (Plattformen) som tjänst (Tjänsten) med omnikanal funktionalitet.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
32524000 Telekommunikationssystem, 64200000 Telekommunikationstjänster, 71316000 Konsulttjänster för telekommunikation
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen omfattar telefoni, telefonikommunikation (fasta- och mobila telefonitjänster inklusive taltrafik, SMS, MMS, mobildatakommunikation (surf)) samt kontaktcenterplattform (Plattformen) som tjänst (Tjänsten) med omnikanal funktionalitet. Hissabonnemang är inte inkluderat i denna upphandling utan upphandlas separat.