2. Förfarande
Förfarande
Titel: Glass- och kiosksortiment till verksamheter
Beskrivning: Syftet med upphandlingen är att förse verksamheter i Håbo kommun och Upplands-Bro kommun med glass- och kiosksortiment.
Intern identifierare: UH-25-48129
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 15320000 Frukt- och grönsaksjuicer
Ytterligare klassificering (cpv): 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d, 15330000 Beredda eller bearbetade frukter och grönsaker, 15550000 Blandade mejeriprodukter, 15800000 Diverse livsmedel, 15810000 Brödprodukter, färska bakverk och kakor, 15820000 Skorpor och kex; bakverk och kakor med konserveringsmedel, 15830000 Socker och liknande produkter, 15840000 Kakao: choklad och sötsaker, 15860000 Kaffe, te och liknande produkter, 15890000 Diverse livsmedel och torrvaror, 15900000 Drycker, tobak o d, 15980000 Alkoholfria drycker
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Område A - Glass
Beskrivning: Område A omfattar verksamheterna i Håbo kommun och Upplands-Bro kommuns behov av glass.
Intern identifierare: Område A - Glass
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Område B - Övrigt kiosksortiment
Beskrivning: Område A omfattar verksamheterna i Håbo kommun och Upplands-Bro kommuns behov av kiosksortiment.
Intern identifierare: Område B - Övrigt kiosksortiment