49039-2018 - ResultatSverige-Stockholm: Utvecklingsrådgivning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Evaluation of the Market Systems Development (MSD) Approach
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
73220000 Utvecklingsrådgivning
II.1.4.
Kort beskrivning
This assignment concerns evaluation of the Market Systems Development (MSD) at Sida: Lessons for expanded use and adaptive management.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
73220000 Utvecklingsrådgivning, 79419000 Utvärderingskonsulttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen