Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
"Service och reparation av kyl och frys" - Orsa, Älvdalen, Vansbro kommuner
Referensnummer: MK UH 2018/00094
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar service, underhåll och reparationer av kyl- och frysanläggningar i avropsberättigade kommuners storkök. Uppdraget omfattar utrustning och dess tillbehör som finns i bilagan "maskinförteckning".
Utrustningen är av varierad fabrikat och ålder.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 50711000 Reparation och underhåll av elektrisk utrustning i byggnader, 50800000 Diverse reparationer och underhåll, 50882000 Reparation och underhåll av restaurangutrustning, 50883000 Reparation och underhåll av cateringutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Anbud kan lämnas på en, flera eller alla anbudsområden. Anbud kan lämnas för en, flera eller alla kommuner.
Kyl - och frysanläggningar i storkök - Förebyggande underhåll och felavhjälpande
1 Orsa kommun
2 Älvdalens kommun
3 Vansbro kommun