490445-2020 - ResultatSverige-Jönköping: Teknisk besiktning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Brandlarm- och sprinklerbesiktning
Referensnummer: 17/375
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71631000 Teknisk besiktning
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal för löpande avrop av besiktningsmän för brandlarm- och sprinklerbesiktning.
AUA. 21 Översiktlig information om objektet
Jönköpings kommun och kommunala bolag (Beställaren) inbjuder anbudsgivare (Leverantör) att lämna anbud i enlighet med detta förfrågningsunderlag avseende besiktningar för brandlarm- och sprinkleranläggningar.
Planerad avtalsstart är 1.2.2021.
AUA. 22 Objektets läge
Jönköpings kommun
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71630000 Teknisk besiktning och provning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen