Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av Rekrytering av chefer och rektorer
Referensnummer: 2.2-1665-2020
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79600000 Rekryteringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Statens institutionsstyrelse (SiS) avser att upphandla executive search- och rekryteringtjänster vid tillsättning av olika chefsbefattningar och rektorer inom hela SiS, dvs. på de orter där SiS institutioner, verksamhetskontor och huvudkontor finns.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Anbudsområde Norr
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79600000 Rekryteringstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Anbudsområde Mellan
Del nr: 2
Anbudsområde Söder
Del nr: 3