490450-2020 - ResultatSverige-Uddevalla: Tvätt- och kemtvättstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hyra samt tvätt av entrémattor
Referensnummer: KS 2020/233
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
98310000 Tvätt- och kemtvättstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar leverans och byta av entrémattor för upphandlande myndigheters löpande behov enligt upphandlingsdokument.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39530000 Större och mindre mattor, 39531000 Mattor, 39532000 Dörrmattor, 98300000 Diverse tjänster, 98311100 Tvätthantering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen