490472-2020 - ResultatSverige-ARVIKA: Avfallsförbränning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Avfallsförbränning
Referensnummer: Dnr 2020-207
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90513300 Avfallsförbränning
II.1.4.
Kort beskrivning
Arvika Teknik AB avser att upphandla förbränning av brännbart hushållsavfall, grovavfall från hushåll samt brännbart verksamhetsavfall.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90510000 Avfallshantering, 90513000 Hantering av ofarligt avfall
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen