490479-2017 - ResultatSverige-Växjö: Chefsutbildning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av chef- och medarbetarutveckling.
Referensnummer: 17RK1345
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
80532000 Chefsutbildning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen består av konsultuppdrag inom tre områden.
— Coachning av chef,
— Grupputveckling,
— Ledningsgruppsutveckling.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79633000 Personalutveckling, 80511000 Personalutbildning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen