490578-2017 - ResultatSverige-Varberg: Målning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Sprutlackeringsarbeten, snickerier för Varbergs Bostads AB.
Referensnummer: 2017:171
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45442100 Målning
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalet omfattar löpande sprutlackeringsarbeten av skåpsluckor, garderobsdörrar, dörrar och andra snickerier inom Varbergs Bostads AB:s fastighetsbestånd under avtalstiden enligt uppställt förfrågningsunderlag.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45442180 Ommålning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen