49059-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Avfallshantering – Ramavtal Transport av avfall till förbränning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal Transport av avfall till förbränning
BeskrivningÖsthammars kommun bjuder in leverantörer att lämna anbud i upphandling avseende Transport av avfall till förbränning, transporter av brännbart hushålls- och industriavfall, matavfall och impregnerat trä till behandlingsanläggningar från Väddika avfallsanläggning i Östhammars kommun.
Intern identifierareKS-2024-547
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90510000 Avfallshantering
Ytterligare klassificering (cpv): 90512000 Avfallstransport
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000