Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling avseende Skafferiavtal, Arboga, 2020
Referensnummer: VMKF-U 2020.68
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget avser att tillgodose enheters akuta behov av mindre inköp av dagligvaror och livsmedel i konsumentförpackningar. En del inköp är också av karaktären så kallade pedagogiska inköp/social träning då dessa köp görs med brukare m.fl från olika verksamheter, vilket innebär att promenera till butik och inhandla varor för verksamheten.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen