2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal Markarbeten
Beskrivning: Denna upphandling avser kommunens behov av att teckna ramavtal med entreprenörer för genomförande av diverse markentreprenadsarbeten i samband med ny , ombyggnations , och återställningsarbeten. Entreprenadformen kan vara utförandeentreprenad eller totalentreprenad.
Intern identifierare: KS/2025:77
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
Ytterligare klassificering (cpv): 45100000 Förberedande anläggningsarbeten, 45200000 Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten, 45262600 Diverse entreprenader inom särskilda fackområden
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000