Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Efterannons - "Service och reparation av storköksutrustning sam kyl och frys" - Orsa, Älvdalen, Vansbro och Malung-Sälens kommuner
Referensnummer: MK UH 2018/00057
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar service, underhåll och reparationer av utrustning som betecknas storköksutrustning samt kyl- och frysanläggningar i avropsberättigade kommuners storkök. Uppdraget omfattar utrustning och dess tillbehör som finns i bilagan "maskinförteckning".
Anbudsområdet kyl- och frysanläggningar i avropsberättigade kommuners storkök omfattar inte Malung-Sälens kommun
Utrustningen är av varierad fabrikat och ålder.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 50711000 Reparation och underhåll av elektrisk utrustning i byggnader, 50800000 Diverse reparationer och underhåll, 50882000 Reparation och underhåll av restaurangutrustning, 50883000 Reparation och underhåll av cateringutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Anbud kan lämnas på en, flera eller alla anbudsområden. Anbud kan lämnas för en, flera eller alla kommuner.
Storköksutrustning - Förebyggande underhåll och felavhjälpande
1 Orsa kommun
2 Älvdalens kommun
3 Vansbro kommun och Malung-Sälens kommun
Kyl - och frysanläggningar i storkök - Förebyggande underhåll och felavhjälpande
4 Orsa kommun
5 Älvdalens kommun
6 Vansbro kommun