490657-2022 - ResultatSverige-Kristianstad: Pipetter för laboratorier och tillbehör
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Pipetteringsrobotar
Referensnummer: 2020-O002549
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
38437000 Pipetter för laboratorier och tillbehör
II.1.4.
Kort beskrivning
Inköp av tre (3) pipetteringsrobotar till Klinisk genetik och patologi, Laboratoriemedicin, Medicinsk service, Region Skåne
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Inköp av tre (3) st Pipetteringsrobotar samt förbrukningsmaterial.