Sveriges Radio är i behov av en ny typ av "multichannel router" som kommer vara en del i den befintliga infrastrukturen.
"Mobile Multichannel Routers" används för att sända och ta emot data för reportrar ute i fält.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 32000000 Radio-, televisions-, kommuniktions- och telekommunikationsutrustning samt tillhörande utrustning, 32260000 Utrustning för dataöverföring, 32580000 Datautrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen