Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Intraoral scanner
Referensnummer: 22RGK1262
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33130000 Utrustning och instrument för tandvård och underspecialiteter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar hyra av system för Intraoral scanning. Folktandvården har för avsikt att teckna ett ramavtal som reglerar hyra av system för intraoral scanning. Vid avrop från ramavtalet ska det vara 24 månaders hyra med möjlighet till förlängning på 12 månader.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33131000 Tandläkarinstrument
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen