490747-2021 - PlaneringSverige-Uppsala: Lyftanordningar för vårdsektorn
Förhandsmeddelande
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mobilt lyfthälpmedel
Referensnummer: ALN-2021-00527
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33192600 Lyftanordningar för vårdsektorn
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppsala kommun kommer att gå ut med en upphandling avseende mobilt lyfthjälpmedel för äldre personer.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33196000 Medicinska hjälpmedel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen avser inköp av mobilt lyfthjälpmedel. Upphandlingen avser ett kontrakt.