490749-2021 - PlaneringSverige-Uppsala: Kemiska produkter
Förhandsmeddelande
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kemikalier för vattenvård
Referensnummer: KSN-2021-02566
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
24000000 Kemiska produkter
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppsala kommun avser att komma ut med en upphandling avseende kemikalier för vattenvård.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
24962000 Vattenreningskemikalier
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen avser kemikalier för vattenvård. Upphandlingen kan komma att delas upp.