490764-2017 - ResultatSverige-Karlskrona: Brandskyddstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Brandskydd.
Referensnummer: KS 2017/4624 2.6.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
75251110 Brandskyddstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Inköp av underhåll och ev verkstadsgenomgång av brandskyddsmaterial samt omladdning av brandsläckare.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
35000000 Säkerhets-, brandbekämpnings-, polis- och försvarsutrustning, 35111000 Brandbekämpningsutrustning, 35111200 Material för brandbekämpning, 35111300 Brandsläckare, 35111310 Skumpatroner, 35111320 Bärbara brandsläckare, 44480000 Diverse brandskyddsutrustning, 44482000 Brandskyddsanordningar, 51700000 Installation av brandskyddsutrustning, 71631000 Teknisk besiktning, 75251110 Brandskyddstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen