490787-2018 - ResultatSverige-Härnösand: Rekryteringstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Rekryteringstjänster 2018
Referensnummer: 18RS2984
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79600000 Rekryteringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Rekryteringstjänster. Ramavtalet avses att nyttjas vid rekrytering av olika befattningar, företrädesvis högre chefer, men även specialister och andra typer av befattningar inom hela regionens verksamhetsområde kan bli aktuellt.
Leverantören ska kunna tillhandahålla både hela eller delar av rekryteringsprocessen.
Upphandlingsföremål
Denna upphandling omfattar köp av Rekryteringstjänster enligt beskrivning i Kravspecifikation och Upphandlingskontrakt Tjänster.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79610000 Personalförmedling
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen